16 czerwca na przyszkolnych boiskach przy ZS nr 2 w Brwinowie królował sport. Organizacją trzeciej edycji Dnia sportu zajęły się brwinowskie kluby sportowe TG Sokół i KS Tennis Life we współpracy z innymi zaprzyjaźnionymi klubami.

Relacja organizatorów Dnia Sportu

Wśród sobotnich atrakcji znalazł się bieg uliczny na 3 km. Zwycięzca, który za plecami miał kilkudziesięciu startujących rywali, pokonał ten dystans w czasie poniżej 9 minut. Na mecie na uczestników biegu ulicami Brwinowa czekały słodkie upominki oraz pamiątkowe medale.

Z pokazem umiejętności wystąpiły młodziutkie cheerleaderki Czerwonych Smoków.

Zaprezentował się również klub sportowy UKS Ulisses Team, mistrzowie taekwondo oraz tai chi.

Sympatycy sportu mogli spróbować swych sił w tenisie, zarówno stołowym, jak i ziemnym.

Nagrodę w konkursie siłowania na rękę wręczał mistrz Wojciech Nitecki.

Ci, którzy preferują bardziej mniej aktywny tryb życia, trenowali umysły, pochylając się nad szachownicami.

Na zakończenie imprezy na boisku do koszykówki zawalczyły dwie drużyny: mieszkańcy gminy zagrali przeciwko samorządowi. Puchar trafił do rąk mieszkańców, którzy zwyciężyli 28:24.