Przed mieszkańcami gminy Brwinów pełen aktywności pierwszy jesienny weekend. Dwie wystawy, dwa koncerty, spotkanie z literaturą czy zawody sportowe. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jesienią coraz szybciej zapada zmierzch, coraz później wstaje słońce. Gmina Brwinów zdecydowała się na zastosowanie zegarów astronomicznych, które sterują pracą oświetlenia ulicznego. Zgłaszane awarie lamp usuwane są na bieżąco.

Ikonka artykułu o Europejskim Tygodniu MobilnościJuż jutro kończy się tegoroczny Europejski Tydzień Mobilności i jak zawsze tego dnia również mieszkańcy gminy Brwinów będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Największą atrakcją będzie możliwość odbycia podróży zabytkowym „ogórkiem”.

Znak roboty drogoweRusza przebudowa skrzyżowania ulic Granicznej i Szkolnej w Żółwinie. Zakres prac obejmie m.in. budowę kanalizacji sanitarnej, jezdni, chodnika, ścieżki rowerowej. Skrzyżowanie będzie zamknięte od 25 września 2023 r. od godzin porannych.

W najbliższych tygodniach mieszkanki gminy Brwinów będą miały kilka okazji, by skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

Ikonka do artykułu "Wycinka drzew przy ul. Strefowej w Kaniach"Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa zlecił wykonanie szczegółowej ekspertyzy stanu drzew przy ul. Strefowej. Wycinka drzew chorych i uszkodzonych jest konieczna.

ikonka-1Kolejny raz gmina Brwinów aktywnie włącza się w uczestnictwo w tegoroczny Europejski Tydzień Mobilności, który organizowany jest każdego roku w drugiej połowie września. Jak co roku będą konkursy z nagrodami dla małych i dużych.

Rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności (ETM), który 22 września zakończy się Dniem bez Samochodu – wtedy z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać również mieszkańcy gminy Brwinów.