Licencje udzielone według zasad obowiązujących do 2020 r. utracą ważność z końcem tego roku. Formalności związane z dostosowaniem posiadanych uprawnień do obowiązujących przepisów należy załatwić do 27 grudnia 2022 r.

Zainteresowani powinni złożyć w Urzędzie Gminy Brwinów formularz wniosku o dostosowanie licencji taxi wraz z wymaganymi dokumentami. Na tej podstawie może zostać wydany nowy dokument zgodny ze wzorem opublikowanym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 5 grudnia 2019 r. w sprawie wzorów zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i wzorów licencji na wykonywanie transportu drogowego oraz wypisów z tych dokumentów (Dz. U. z 2019 poz. 2377).

Ewidencja Działalności Gospodarczej będzie przyjmować wnioski do dnia 27 grudnia 2022 r. w Urzędzie Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12, pok. nr 6 (na parterze). Należy zabrać także ze sobą dokument tożsamości.

Po rozpatrzeniu wniosku zostanie zmieniona licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką i wydany nowy dokument licencji.

Do pobrania:

Wniosek o zmianę Licencji TAXI - grudzień 2022 r..doc 47 kB